Menu

helios-*.php

Help
szafek
2004-09-06
2004-09-07
  • szafek

    szafek - 2004-09-06

    Hi!

    I'm trying to add new domains & users by using helios-adddomain.php and helios-adduser.php but unfortunately no new records are added to database on a fresh helios-qmail install.

    No errors get printed i'm using php 5.0.1

    thanks in advance
    bart

     
    • Pawel Foremski

      Pawel Foremski - 2004-09-06

      Hi!

      Strange. Try to run MySQL in debug mode to see whether scripts connect to the database. Use for example sth like:

      1. (/usr/libexec/mysqld --binlog-do-db=qmail --console -h /var/lib/mysql --user=mysql --log=/var/tmp/mysql &> /dev/null) &

      2. tail -f /var/tmp/mysql

      Also try commenting out 'error_reporting(0);' in each script causing troubles to see whether it's not a PHP issue.

      Paweł Foremski

      P.S. A nie lepiej po polsku? :PPP

       
    • szafek

      szafek - 2004-09-06

      ok! moze byc po polsku :)

      wydaje mi sie ze to jest generalnie problem z php

      udalo mi sie wysledzic ze cos jest nie tak z wywoalaniem parseQmailConfig, tylko nie wiem dokladnie co ... :( w kazdym razie po wywolaniu parseQmailConfig z readQmailConfig mQmailConfig jest puste a przedtem nie bylo - wszystko w QmailSql

      logowania zapytan sql jeszcze nie probowalem ale dzieki za rade jutro zobacze co z tego wyjdzie

      pozdr
      bart

       
      • Pawel Foremski

        Pawel Foremski - 2004-09-06

        Hmmm, dziwne, dziwne. Niestety jestem dość zajęty i mało mogę obecnie pomc. Co do błędw z kodem API to raczej jest to mało prawdopodobne - klasy biblioteczne nie były zmienianie od paru miesięcy i od długiego czasu działają w porządku.

        Myślę, że mały debugging skryptw (coś typu strace :)) czy żądań do bazy danych powinien pomc.

         
        • Pawel Foremski

          Pawel Foremski - 2004-09-06

          Sorry - już poprawię się :)

          Hmmm, dziwne, dziwne. Niestety jestem dosc zajety i mało moge obecnie pomoc. Co do bledow z kodem API to raczej jest to malo prawdopodobne - klasy biblioteczne nie byly zmienianie od paru miesiecy i od dlugiego czasu dzialaja w porzadku.

          Mysle, ze maly debugging skryptow (cos typu strace :)) czy zadan do bazy danych powinien pomoc.

          Pawel Foremski

           
    • Nobody/Anonymous

      mam jeszcze jedna prosbe moglbys podeslac php.ini, ktorego uzywasz z helios qmail jestem niemal w 100% pewny ze to przez to moj mail
      bszafko at advisor dot pl

      pzdr i dzieki
      bart

       

Log in to post a comment.