#15 Po načítaní uloženej pozície hra končí

v1.0 (example)
unread
None
5
2014-02-19
2014-02-17
mYse|f
No

Chybová hláška je nasledovná:

skeldal: libs/pcx.cpp:135: TextureFade::TextureFade(const uint8_t*, const uint8_t*, unsigned int, unsigned int, int, int, int): Assertion `pal' failed.
Aborted
1 Attachments

Discussion

 • Martin Doucha

  Martin Doucha - 2014-02-17

  Těsně před uložením se ti povedlo zahodit toulec s 15 šípy někam do dálky. Problém je v tom, že toulec má nastavený neplatný zvuk, který se hra pokusí přehrát těsně po nahrání uložené pozice, a proto spadne.

  Zkusil jsem toulec odhodit i v původní DOSové verzi a ta slítla taky, takže je to bug původní hry. Tohle teď neumím nějak rozumně narychlo opravit, protože by to potřebovalo kompletní přepis správy herních dat. Jestli ten save chceš zachránit, tak si v hexeditoru otevři soubor ITEMS.DAT a bajt na pozici 0x6A7C přepiš na nulu. To je asi nejsprávnější řešení tohohle problému.

   
 • mYse|f

  mYse|f - 2014-02-19

  Ospravedlňujem sa za neskorú reakciu. Mimo Skeldalu sa momentálne snažím rozbehnúť aj iné hry na GNU/Linux ktoré majú uvolnený zdrojový kód pod slobodnou licenciou.

  Velmi ti ďakujem za tip ktorým sa mi podarilo uloženú hru zachrániť, no tak sa zdá že predsalen začnem hrať hru odznova, keďze som pri voľbe postáv príliž nedbal na správne rozčelenie bodov do charakteristiky, a teraz mi to spôsobuje pri hre problémy. Čo sa týka toho bugu, predpokladal som že sa pravdepodobne jedná o jednu z tých pôvodných z DOS verzie, ale ani cez DOSBox, ani Wine sa mi nepodarilo Skeldal rozbehnúť a teda tom to nemal ako overiť. Musím uznať že tvoja práca na portovaní Skeldalu na GNU/Linux je na prekvapivo dobrej úrovni, a až na pár drobných chýb hra beží stabilne. Mimo už spomínanú chybu som zatiaľ natrafil na tieto:

  • hra neakceptuje rozdiel vo veľkosti písmien súborov a priečinkov (pôvodne to bola táto chyba ktorá mi bránila hru spustiť)
  • pri prechode zo začarovaného lesa do lesa Dryád (severná časť mapy) sa začne prehrávať hudba z mesta Caredbar
  • pôvodný bug z DOS verzie: niektoré lektvary majú nesprávny tvar pri položení na zem (povzbudzujúci lektvar vyzerá ako lektvar chladu, lektvar sily zas ako liečivý)
  • pôvodný bug z DOS verzie: rozmnožovanie predmetov je možné ich odhodením, uložením, a následným nahratím uloženej pozície; pre lepší účinok viackrát za sebou (uvádzam iba pre zaujimavosť, keďže sa táto chyba nikde nespomína - neopravovať!)
  • pri útoku na Driády cez pasť v strednej časti mapy hra padá
  • nefunguje debug konzola (po vložení riadka "DEBUG 6072296" do skeldal.ini by sa mala v hre sprístupníť klávesou F9)
  • najviac chýb som zaznamenal pri rozhovoroch v meste:
   1. ak sa pri dialógu rozhodnem hru opustiť, no potom pri voľbe dám "nie", postavy opustia obchod pričom sa ale obraz neprekreslí, a pri opätovnej návšteve text trocha blbne
   2. počas dialógu (okrem úvodného) stačí opakovane tlačiť šípku hore aby sa text znásoboval
   3. ak počas výcviku postavy potlačím 2x enter, po opustení obchodu hra padne
   4. občas sa po výcviku postáv nedá opustiť mesto
   5. pri rozhovoroch sa stáva, že text zostane visieť z predchádzajúceho dialógu, ako napr. pro výcviku postavy

  Toto sú chyby ktoré viem zpamäti uviesť. Ono je ich určite viac no bude treba aj viac testovania.

   

Log in to post a comment.

Get latest updates about Open Source Projects, Conferences and News.

Sign up for the SourceForge newsletter:

JavaScript is required for this form.

No, thanks