Autentizace

Vytvoření/změna schůzek

Různé

O rezervačním systému

Jak se přihlásit?

Systém může být nakonfigurován tak, aby využíval jednu z několika metod autentizace včetně LDAPu, Netware a SMB. Požádejte správce systému o pomoc, pokud máte problém s přihlášením. Některé funkce jsou omezeny pro vybrané uživatele a ostatní uživatelé uvidí hlášku nemáte přístupová práva pro změnu této položky. Požádejte správce systému o pomoc, pokud systém nepracuje podle vašich představ. Pokud je systém nakonfigurován pro ověřování přes LDAP, tak to znamená, že se budete přihlašovat pod stejným uživatelským jménem a heslem, které používáte pro přístup k e-mailům, např. UzivatelskeJmeno a MojeHeslo.

Nahoru

Proč nemohu odstranit/změnit schůzku?

Aby bylo možné odstranit nebo změnit schůzku, musíte být přihlášeni jako ten samý uživatel, který vytvořil schůzku. Nebo kontaktujte jednoho ze správců místností nebo osobu, která tuto schůzku vytvořila.

Nahoru

Jak můžu vytvořit schůzku?

Kliknutím na požadovaný čas v rezervační obrazovce, vyplněním podrobností a kliknutím na tlačítko "Uložit".

Místo kliknutí na požadovaný čas, můžete vybrat časový rozsah a také místnost nebo dny přetažením kurzoru nad skupinou buněk v denním nebo týdenním pohledu. Po uvolnění tlačítka myši budete přesměrováni na rezervační obrazovku a časové sloty a místnost nebo dny budou vyplněny automaticky.

Nahoru

Jaký je rozdíl mezi pátým a posledním?

Při měsíčně se opakující rezervaci, pátý den (např. páté pondělí) v daném měsíci nemusí nastat a rezervace v tomto měsíci nebude provedena. Pokud místo toho zvolíte poslední den, tak rezervace bude provedena v daný den ve čtvrtém týdnu měsíce, pokud není tento den v pátém týdnu měsíce.

Pátý od konce funguje podobně, akorát se počítá obráceně od konce měsíce.

Nahoru

Jak mohu odstranit jeden výskyt opakované schůzky?

Vyberte den/místnost/čas, který chcete odstranit a použijte Smaž záznam.

Nahoru

Jak mohu jednoduše naplánovat stejné setkání na různých místech?

Nelze. V současné době není možné si jednoduše naplánovat stejné setkání na dvou různých místech. Musíte naplánovat každé z nich samostatně. Před provedením rezervace se ujistěte, že je k dispozici místo na obou místech.

Nahoru

Moji schůzku se nepodařilo vytvořit, protože existuje příliš mnoho položek!

Žádná schůzka nemůže obsahovat více než 365 položek. Bylo potřeba vytvořit nějaký limit. Toto číslo může být v případě potřeby zvýšeno.

Nahoru

Co se stane, když více lidí naplánuje schůzku na stejný čas?

Stručná odpověď zní: první osoba, která klikne na tlačítko Uložit vyhrává. Ze zákulisí - systém používá správné více-uživatelské a více-vláknové relační databáze, které mohou zvládnout tisíce současně pracujících uživatelů.

Nahoru

Jaký je rozdíl mezi Interní a Externí?

Ve výchozím nastavení MRBS definuje dva typy schůzek. Interní znamená, že se setkání účastní pouze zaměstnanci. Externí schůzky se mohou zúčastnit zákazníci, dodavatelé, investoři, apod. Můžete definovat celkem 10 různých typů schůzek podle vašich potřeb. Setkání jsou zvýrazněna v hlavním zobrazení kalendáře barvou odpovídající jejich typu a popisek těchto barev je uveden v dolní části hlavního zobrazení kalendáře.

Nahoru

Kolik tento systém stojí?

Nic. Více informací naleznete v následující sekci.

Nahoru

Jak systém pracuje a kdo ho napsal?

Rezervační systém je "open source" software, který je distribuován pod Gnu Public License (GPL). To znamená, že software je zdarma k použití, distribuci a modifikaci.

Systém je napsán většinou v PHP, což je open source programovací jazyk, který lze vložit na web stránky, podobně jako Microsoft Active Server Pages. PHP má dobrou podporu databází.

Databáze, která slouží pro systém je buď MySQL nebo PostgreSQL. MySQL je velmi rychlý, více-vláknový, více-uživatelský a robustní SQL (Structured Query Language), databázový server, který je také šířen pod GPL. PostgreSQL je plně vybavený více-uživatelský, open source databázový server.

Systém bude fungovat na různých platformách, včetně architektury PC za pomoci Linuxového operačního systému. Linux je svobodný, "open source", operační systém.

Webový server, který se používá je další kus svobodného, "open source" software. Apache je světově nejpopulárnější webový server.

Pointa je, že každý kus tohoto systému, od operačního systému až po aplikaci, je zcela zdarma - zdrojový kód a všechno...

Nahoru