Menu

Podziękowania

2008-07-19
2013-01-24
1 2 > >> (Page 1 of 2)
  • Nobody/Anonymous

    Super, że zechciałeś "upublicznić" swoje dzieło, program razem z żoną zaczeliśmy używać dopiero dzisiaj więc ciężko napisać coś szczegółowego ale już teraz widzimy, że jest znacznie lepszy od naszego poprzedniego, nie wspominając o tym, że przejrzałem n innych ( płatnych i nie, PL i EN ) i ten daje najwięcej możliwości przy intuicyjnej obsłudze. Jak znajdziemy jakieś błędy / pomysły na udoskonalenia nie omieszkam dać znać. Jak na razie razi jedynie to, że u mnie ( XP64 EN ) nie ma polskich czcionek ( zamiast nich pionowe kreski ), u żony na XP32 PL wszystko w porządku. Pozdrawiamy.

    P.

     
    • Levin_a

      Levin_a - 2008-07-20

      Cała przyjemność po mojej stronie. W zamyśle pisałem program dla siebie, ale po jakimś czasie uznałem, że skoro mi odpowiada właśnie takie podejście do tematu, to może przyda się komuś jeszcze. Stąd pomysł upublicznienia.
      Swoją drogą twój post jest pierwszym, na tym forum. Może po inauguracji ujawni się ktoś jeszcze, kto używa CManager-a poza nami :-)
      Co do WinXP EN, jak tylko dopadnę tę wersję sprawdzę co jest grane. Może wystarczy doinstalować obsługę PL?
      pzdr. levin_a

       
    • Levin_a

      Levin_a - 2008-07-21

      Hej, właśnie sprawdziłem na Win2003ENG i wszystko wydaje się być ok. Jest co prawda zainstalowany język polski jako jeden z dostępnych języków...
      pzdr. levin_a

       
    • Nobody/Anonymous

      Cześć.
      Zrób sobie licznik pobrań :-) Bo tak sobie myślę, że bez tego, po samych komentarzach, zbytnio dużo danych nie dostaniesz :) A poza tym - program naprawdę OK. W zyciu testowalem tylko Money Manager Ex, ale Twoj zdaje sie byc lepszym. I tak mysle, ze mozna by cos popisać odnosnie wtyczek. Dziwne, ze nie ma zainteresowania, skoro sposob jest w miare prosty i mozna to zrobic darmowym Delphi.
      Moze poreklamuj to trochę :)

      Pozdrawiam
      Andrzej

       
      • Levin_a

        Levin_a - 2008-08-14

        Witam, licznik pobrań jest domyślnie prowadzony przez Sourceforge. Co prawda ostatnio przez migrację swoich serwerów statystyki są odrobinę nieaktualne, ale proponuję spojrzeć na stronę:
        http://sourceforge.net/project/stats/?group_id=178670&ugn=cmanager&type=&mode=alltime
        Swoją drogą: jest nas trzech :-) To skok o jakieś 50% :-)
        pzdr. levin_a

         
    • Nobody/Anonymous

      Witam i przyłączam się do podziękowań za upublicznienie programu.

      Do tej pory (2 lata) używałem wersji demo Skarbnika 3.0 i niektóre jego niedomagania (nie logicznie działający kalkulator transakcji oraz brak niektórych raportów) skłoniły mnie do szukania czegoś lepszego. Przetestowałem 6 różnych aplikacji i dotarłem do CManagera.
      Mimo, że nie znalazłem tu rozwiązania na bolączki Skarbnika, to prosty inteface możliwość tworzenia własnych raportów oraz dostęp do bazy sprawiły, że aplikacja przypadła mi do gustu.
      Cisza na forum zastanawia tylko, czy projekt dalej żyje?
      Trzymam kciuki i pozdrawiam
      Wojtek

       
      • Levin_a

        Levin_a - 2009-01-13

        Witam,
        projekt doszedł do takiego etapu, w którym funkcjonalnie zaspokaja większość moich potrzeb (czyli autora). Stąd brak nowych wydań. Forum w zasadzie jest puste poza sporadycznymi postami. I tak było od zawsze. Wynika to zapewne z faktu, że raczej niewielu ludzi używa CManager-a.
        Natomiast co do samego projektu: chętnie posłucham o Twoich bolączkach związanych z innymi programami tego typu. Może uda się przynajmniej część z nich rozwiązać za pomocą CManager-a.
        pzdr. levin_a

         
    • Nobody/Anonymous

      Cześć,
      Próbowałem przesłać kilka spostrzeżeń e-mailem, ale się odbiło :-( więc dzięki za odpowiedź na forum.

      W Skarbniku, ani innym podobnym programie (próbowałem 6 różnych) nie znalazłem raportu, który pozwalałby porównać ze sobą wydatki/przychody (według kategorii lub kontrahenta) dla takich samych okresów z przeszłości, tzn. (te same miesiące kolejnych lat, kolejne lata: rok do roku) i tego mi najbardziej brakowało w zakresie raportów. Dziś testując CManagera znalazłem pochodny raport. Super!
      Trudne, a czasem niemożliwe było też w Skarbniku usuwanie pozycji ze Słownika - tu działa to bardzo intuicyjnie.

      Pożytecznym rozwiązaniem stosowanym w niektórych aplikacjach (też w Skarbniku) jest kalkulator powiązany z polem "Kwota operacji". Ułatwia wprowadzanie nowych wydatków, gdy kwota rejestrowanej operacji jest sumą kilku składowych (np. zakupy w supermarmarkecie: jeden paragon kilka kategorii). Niestety w Skarbniku ten kalkulator działa nielogicznie (zamiast sumy wprowadza wartość 0,00zł, którą trzeba potem edytować)

      Dobrym pomysłem w CManager jest możliwość wyboru jego zachowania się przy starcie. Zauważylem jednak, że przy nieszczęśliwym zbiegu zdarzeń, tzn. defaultowym ustawieniu: "Otwieraj ostatnio używany plik danych" i uszkodzeniu/wykasowaniu pliku danych, program nie pozwala się uruchomić (błąd przy starcie z jedyną możliwością - zamknięcia aplikacji) tak jest w ver. 1.10.2.11 beta. Nie ma wówczas możliwości zaimportowania pliku danych lub jego odtworzenia z archiwum. Doszedłem, że zmiana ustawień bezpośrednio w pliku konfiguracyjnym rozwiązuje problem, niemniej część potencjalnych użytkowników zapewne będzie instalowała program powtórnie. Jeśli mógłbym coś zasugerować, to automatyczne otwieranie się aplikacji z opcją " Nie otwieraj żadnego pliku danych" w przypadku uszkodzenia lub nie znalezienia prawidłowego pliku danych mogłoby pomóc.

      Na koniec prosiłbym o podpowiedź czy jest możliwość zaimportowania danych z zestawienia mBank generowanego na stronie banku w html/pdf. Nie bardzo wiem o jaki format prosi wtyczka MbankExtFF.

      Tyle bieżących spostrzeżeń. Jeszcze raz gratuluję świetnej aplikacji
      Pozdrawiam
      Wojtek

       
      • Levin_a

        Levin_a - 2009-01-14

        Witam,
        Czy wysyłałeś na adres levin_a@users.sourceforge.net? Jeżeli tam odbija spróbuj na levin_a@poczta.wp.pl, powinno być lepiej.
        Co do kalkulatora na polach kwotowych - CManager też ma taką funkcjonalność, wystarczy wcisnąć klawisz C (od słowa Calculator) na każdym polu kwotowym i wyświetli się malutka formatka obsługiwana z klawiatury pozwalająca wykonać podstawowe działania.
        Co do urachamiania - rzeczywiście, uwaga słuszna. Kolejna wersja będzie otwierać się w takim wypadku  w trybie "braku pliku danych", komunikat o błędzie pozostanie.
        Co do importu wyciągów z mBanku - wtyczka do mBanku importuje zestawienia operacji na rachunku i na karcie kredytowej zgodne z formatami csv i html, przy czym chodzi tu o zestawienia, które mBank generuje co miesiąc i rozsyła e-mailem (przynajmniej ja takie dostaje).
        Dzięki za zainteresowanie. Jak tylko uzbiera się nieco więcej zmian oczywiście nowsza wersja zostanie udostępniona.
        pzdr. levin_a

         
    • Nobody/Anonymous

      Cześć,
      Tak, wysyłałem na sourceforge - dzięki za adres na wp.
      Niezły myk z kalkulatorem  - nie wpadłbym (są jeszcze jakieś wytrychy :-) ) - obliczenia działają logicznie (trzeba tylko pamiętać o "=" przed Enterem).

      Z drobnostek, które mnie dziś zainteresowały (może kiedyś to Tobie się przyda): na mininotebooku 10" z rozdzielczością 1024x600, w niektórych miejscach np. "wybierz aktywny profil", czy: Słownik -> Kategorie, nie jest wyświetlany dolny pasek z ikonami do dodawania, usuwania i edycji. Najbardziej przeszkadzało to w tworzeniu kategorii, bo w podręcznym menu nie ma "utwórz podkategorię". Bawiłem się rozdzielczościami na większych PC-tach i tam już tego zjawiska nie zauważyłem, jak rozgryzę o co chodzi - dam znać.

      Nie wiedziałem, że mBank rozsyła jakieś zestawienia, pogrzebie w ustawieniach swojego konta.

      Jak będę miał inne spostrzeżenia w trakcie użytkowania - dam znać.
      Pozdrawiam
      Wojtek

       
  • Nobody/Anonymous

    Gratuluję programu i super, ze go udostepniles.
    Propaguje wsrod innych uzywanie jego.

    Naprawde swietna robota.

    Pozdrawiam
    Waldek

     
  • Levin_a

    Levin_a - 2009-11-18

    Dzięki, zdrowka
    levin_a

     
  • Nobody/Anonymous

    Witam,

    czy po w czytaniu wyciągu z konta (mBank, csv pobierany) możnaby tak zmienić program, aby wczytywał się pełny opis każdej z operacji i po numerze konta na końcu danej operacji lub nazwie operacji (np. zakup przy użyciu karty xxx w sklepie yyyy) przyporządkować poszczególne operacje z wyciągu np. jako pensja, zapłata za energie elektryczna, gaz, telefon, zakup żywności.

    No i podziękowania za ogrom pracy włożony w napisanie programu!!!!
    Coś tak jakby praca nad programem zamarła, a program chyba najlepszy z obecnych na rynku:) Jakby się znalazła większa grupa programistów…ja niestety bardziej hardware….

    Pozdrawiam
    Piotrek

     
  • Levin_a

    Levin_a - 2010-06-12

    Hej, czy dobrze rozumiem: chciałbyś aby program na podstawie opisu pozycji z wyciągu automatycznie tworzył operacje?
    Praca nad programem raczej została spowolniona niż zamarła. Wynika to z faktu, że na razie nie ma jakichś specjalnych funkcjonalności do implementacji. Gdyby pojawiły się jakieś pomysły można by się zastanowić nad ich wprowadzeniem.
    Pzdr. levin_a

     
  • Nobody/Anonymous

    Ja zawsze trochę pomysłów mogę podsunąć :).
    Ostatnio obsługa kredytów i portfele inwestycyjne (np. nieźle jest zrobione na http://www.money.pl/portfel/instrukcja/)
    Tylko lepiej jest jak nie trzeba używać wielu narzędzi typu CManager, xls, MoneyGram itd.

    pzdr.
    Waldek

     
  • Levin_a

    Levin_a - 2010-07-17

    Witam, spojrzę na te funkcjonalności. Myślę, że dobrze byłoby potraktować to jako początek dyskusji o nowych funkcjonalnościach.

     
  • Nobody/Anonymous

    Do zgłoszenia 3030740 - Portfel inwestycyjny 9można zamknąć zgłoszenie). Bo to te same wątki co z Money.pl
    1. Obecny portfel inwestycyjny bym zmienił nazwę na Inwestycje (lub coś w tym stylu).
    2. Dodał nowy portfel inwestycyjny gdzie do portfela można dokładać akcje, konta (w tym walutowe), lokaty

    I wówczas w p.1 raporty bo na dziś na jednej akcji na raporcie żadnym nie widzę kupno papieru, ilość, kwota, sprzedaż po bieżącym kursie, ilość, kwota. Z tego rentowność. W tym problem jest z prowizjami maklerskimi bo wydaje mi się, że trzeba wrzucić atrybut do inwestycji plus jakiś słownik z konfiguracją wysokości prowizji na sprzedaż i zakup (na dziś radzę sobie
    tak, że opłatę rejestruję jako rozchód na koncie inwestycyjnym - to nie daje obrazu rentowności, bo liczę w xls)

    I do p.2 gdy mam możliwość dokładania akcji/lokat/kont itd. mogę zrobić raport kwota zakupów na akcjach, kwota zakupu walutach, lokat, bieżąca wartość akcji/lokat itp., rentowność. W tym sumarycznie rentowność całego portfela.
    Z tego wykres - "ciastko".

    Trochę chaotyczne marzenia … ale sens oddałem chyba. Lepiej znasz projekt systemu i pewnie na wiele sposobu da to się oddać. Pytanie czy się da i czy Ci się chce :)

     
  • Nobody/Anonymous

    Witam!

    Mam pytanie - dlaczego w momencie kiedy kończy się lokata - przy ustawieniu opcji by stała się nieaktywna - nie można cofnąć środków razem z odsetkami na konto? a jeśli można to w jaki sposób?

     
  • Levin_a

    Levin_a - 2011-07-18

    Witam, dziękuję za zwrócenie uwagi na ten brak funkcjonalności (a w zasadzie błędną kontrolę). Ścieżka powinna być taka:
    dla lokaty wybieramy historię, wybieramy dodaj operację - likwidacja lokaty. Obecnie nie można wybrać lokaty nieaktywnej, a powinno nie być możliwości wyboru lokaty zamkniętej. Jak tylko na sourceforge przywróci dostęp do źródeł (CVS) poprawka zostanie udostępniona. Pozowliłem dodać sobie również issue w tracsystemie sourceforge.

     
  • Nobody/Anonymous

    Witam!
    Dziękuję za zainteresowanie problemem - jeśli tylko będzie udostępniona poprawka to poprosiłbym tez o informację w tym miejscu.

     
  • Levin_a

    Levin_a - 2011-07-21

    Poprawka gotowa do wzięcia. Wersja 1.12.2.

     
  • Nobody/Anonymous

    Super wielkie dzięki

     
  • Nobody/Anonymous

    Mam jeszcze jedno pytanie - jak zlikwiduje lokatę i środki zostaną przelane na konto to ta lokata nadal zostaje mi na liście  lokat jako zamknięta - jeśli ją usunę to zostają usunięte wszystkie operacje z nią związane - jak się pozbyć takiej lokaty by nie zaśmiecała listy lokat?

     
  • Levin_a

    Levin_a - 2011-08-31

    W chwili obecnej jedyna możliwość to zmiana filtru na z <wszystkie> na <aktywne>. Ale po kolejnym uruchomieniu domyślny filtr znowu pokaże wszystko. Więc jest to rozwiązanie połowiczne.

     
  • Nobody/Anonymous

    A czy jest szansa na jakąś poprawkę?

     
1 2 > >> (Page 1 of 2)

Log in to post a comment.