Problém s kódováním

2010-02-28
2013-06-06
 • Nobody/Anonymous

  Zdravím,

  před pár hodinami jsem si stáhl aktuální verzi (mnou velmi oblíbeného nástroje :-) ) Admineru (2.3.0) a právě teď jsem zjistil, že mi nefunguje editace řádků databáze, které obsahují české diakritické znaky. Čím to může být? Chyba u mě, nebo v Admineru? (V phpMyAdmin editace stejného řádku funguje.)

  Všiml jsem si, že Adminer předává všechny hodnoty požadovaného řádku, který má být upraven, v URL. Možná by to chtělo doplnit něco jak urlencode($hodnota), protože teď vidím v url napsané přímo např. "Dvořák", ale když jsem zkusil inkriminované slovo "Dvořák" v URL nahradit urlencodovaným "Dvo%F8%E1k", vše najednou fungovalo.

  btw: Když už sem píšu příspěvek… Měl bych jeden malý nápad. Co takhle ve formuláři Vypsat do nabídky vedle LIKE, NOT LIKE atd. přidat také, po vzoru phpMyAdminu, i "LIKE %…%"? Je to sice maličkost, ale někomu by to dvě kliknutí mohlo ušetřit.

  Eda

   
 • Jakub Vrána

  Jakub Vrána - 2010-02-28

  V první řadě bych zkusil opravit příčinu problému. Když se v URL přenáší všechny hodnoty řádku, tak to znamená, že není definovaný primární klíč (ani unikátní bez NULL hodnot).

  urlencode() se samozřejmě používá, ale prohlížeče ho pro přehlednost zobrazují zase dekódované. Takže pro odhalení chyby bych potřeboval nějakou konkrétní ukázku - nejlépe dump té problematické tabulky.

  Přidání LIKE %% zvážím, už mi taky párkrát chybělo. Tento operátor se nově používá ve vícetabulkovém vyhledávání.

   
 • Anonymous

  Anonymous - 2010-02-28

  Pravda, primární klíč si přidám.

  Dump problémové tabulky by Ti měl dojít na mejl. Nechci ho tu vystavovat.

  Eda

   

Log in to post a comment.