Browse

OS OS

Category Category

License License

Translations Translations

Programming Language Programming Language

Status Status

Audience Audience

User Interface User Interface

Top Apps

 • Searching for Affordable Business Phone Service? Searching for Affordable Business Phone Service? Icon
  Searching for Affordable Business Phone Service? Icon

  If you're on the hunt for business phone service that is reliable and budget-friendly, Voice over Internet Protocol (VoIP) is your answer.

  Today's small-to-medium-sized (SMB) businesses and large enterprises are saving on their monthly communications costs by making one simple decision: to switch to a VoIP service solution from their old, outdated Plain Old Telephone Service (POTS). By choosing a new VoIP service, these companies enjoy the flexibility, reliability, call features, and audio quality that only a VoIP service can provide. Plus, they cut their phone bill by up to 70%!
 • Compare Cell Phone Plans at Wirefly Compare Cell Phone Plans at Wirefly Icon
  Compare Cell Phone Plans at Wirefly Icon

  You’re probably paying too much for cell phone service. Wirefly compares hundreds of plans to help you save.

  You’re probably paying too much for cell phone service. Wirefly compares hundreds of plans to help you save. Enter what you need (minutes, data, texts) into Wirefly’s innovative plan comparison tools and see your savings instantly.
 • Nadstavba ST Icon

  Nadstavba ST

  Stavařská nadstavba pro AutoCAD a IntelliCAD.

  ST je stavařská nadstavba pro AutoCAD a IntelliCAD napsaná v AutoLISPu. První řádky byly napsány někdy v říjnu 1999. Z počátku měl celý projekt sloužit jen k připomenutí a zdokonalení se v AutoLISPu. Časem ale vzniklo dost funkcí, které pokud by se poskládaly dohromady, byl by z toho celkem užitečný celek. První použitelné verze byly k dispozici v létě 2000. Spolehlivě fungovaly ale jen pod A2000. Skutečně spolehlivá verze byla až verze 1.40, o té se i přes všechny nedostatky dalo říci, že dělala, co měla. Celý program je napsán tak, aby sloužil jen jako pomocný nástroj, tj. aby příliš nediktoval styl práce a neomezoval svými nedostatky další práci. Doufám, že se to aspoň z části povedlo. Program obsahuje funkce na kreslení, kótování, popisování a pomocné funkce.

  Downloads: 5 This Week Last Update: See Project
 • Previous
 • You're on page 1
 • Next

Get latest updates about Open Source Projects, Conferences and News.

No, Thank you