Browsers Software

OS OS

Category Category

License License

Translations Translations

Programming Language Programming Language

Status Status

Audience Audience

User Interface User Interface

Database Environment Database Environment

Browsers Software

 • Machine Driven Regression Testing. Machine Driven Regression Testing. Icon
  Machine Driven Regression Testing. Icon

  Detect anomalies such as latency issues, Javascript errors, visual regressions, broken links, and more.

  mabl provides code-free testing, integrated with your pipeline with no infrastructure to maintain. mabl uses machine learning models to automatically identify application issues, including javascript errors, visual regressions, broken links, increased latency, and more.
 • Identify and respond to threats before damage is done Identify and respond to threats before damage is done Icon
  Identify and respond to threats before damage is done Icon

  A SIEM that makes it easy to use logs for security, compliance, and troubleshooting.

  SolarWinds® Log & Event Manager (LEM) delivers comprehensive Security Information and Event Management (SIEM) capabilities in a highly affordable, easy-to-use, and quick-to-deploy virtual appliance. LEM provides the visibility, security, and control that IT professionals need to alert on and respond to security threats, and assist in meeting the regulatory compliance guidelines of HIPAA, PCI DSS, SOX, and more. Try it FREE for 30 days!
 • KonuşNet Icon

  KonuşNet

  Sesle çalışan web tarayıcısı.

  KonuşNet(eski adıyla Alpha Web) bir Türk geliştirici olan Emre Kızıldaş tarafından geliştirilen pratik ve kullanışlı bir internet tarayıcısıdır. Sade ve şık bir arayüze sahip olan Alpha Web Browser'ı diğer internet tarayıcılarından ayıran en büyük özelliği varsayılan dilinin Türkçe olması ve ses komutlarıyla çalışabilmesidir. Ses komutuyla çalışma özelliğini açıklamamız gerekirse; örneğin tarayıcınızla doğrudan Facebook'u açmak istiyorsunuz, bunun için sadece "Facebook" kelimesinin ağzınızdan çıkması yeterlidir. Ardından tarayıcınız sizi doğrudan Facebook'a yönlendirecektir ama bu özelliği kullanabilmek için bilgisayarınıza bağlı bir mikrofona ihtiyacınız olacak. Özellikle klavyeyle arası pek iyi olmayan kullanıcılar için internet tarayıcılarına seslerle hükmetmek çok kullanışlı ve pratik olacaktır.

  Downloads: 3 This Week Last Update: See Project
 • Previous
 • You're on page 1
 • Next

Get latest updates about Open Source Projects, Conferences and News.

No, Thank you