Problém s podtržítkem v názvu databáze

Dragonn
2010-03-18
2013-06-06
  • Dragonn
    Dragonn
    2010-03-18

Ahoj Jakube!
    Zakládal jsem teďko databázi, ve který bylo podtržítko (neco_cz) a když jsem k tomu dělal oprávnění, tak jsem dal také oprávnění na tenhle název… ale zjistil jsem, že uživatel může pak manipulovat i s databází která má v názvu tečku (neco.cz) … To se mi nelíbilo, pochopil jsem to tak, že mysql chápe podtržítko jako jeden libovolnej znak, tak jsem chtěl dát před něj backslash (neco\_cz) a s tim mi napsal adminer nějakou chybu, ještě před přesměrováním. Když jsem pak kouknul, tak sice uživatel měl práva na tu backslashovanou databázi (měl dvoje práva) ale při snaze cokoliv změnit v oprávněních uživatele píše pořád stejnou chybu. Vyřešil jsem to tak, že jsem mu přes phpmyadmina smazal oprávnění na databázi s backslashem a bylo to zase OK.

Nehledám teďko nutně odpověď, spíš ti to píšu jako bug report. Kde se jinak reportují bugy v admineru? mailem?

Díky. Dragonn

• Jakub Vrána
    Jakub Vrána
    2010-03-19

Práva se zadávají ve formátu, který přijímá GRANT.

Chyby lze reportovat na stránce k tomu určené odkázané z domácí stránky. Tohle ale není chyba Adminera, ale nepochopení způsobu nastavování práv.