Zápory oproti phpMyAdminovi

Anonymous
2011-01-28
2013-06-06

• Anonymous
    2011-01-28

Ahoj,

všude vidím na Adminera jen samou chválu, ale nikde ani špetku kritiky. Tak tady nějakou máš:

1. Pokud zadám vlastní SQL dotaz, výpis není automaticky omezen na nějaký počet. Tzn., pokud zadám SELECT * FROM table, tak phpMyAdmin výpis rozstránkuje a je možné řadit podle sloupců, Adminer toto neumí. Např. dotaz, který má za výsledek tabulku o 2000 řádcích vypíše celou, což je fakt špatné.

2. Pokud zadám vlastní SQL dotaz, nad výpisem výsledku u SQL dotazu chybí tlačítko editovat – v normálním SELECT tabulky tlačítko je. Možná se to zdá zbytečné, ale sjíždět pořád dolů je obtěžující.

3. Pokud v normálním SELECT tabulky kliknu na editovat SQL dotaz, otevře se nová stránka. Určitě by stačilo, aby se dotaz změnil v textareu bez reloadu. Na stejném místě mi chybí tlačítko "REFRESH".

4. Safari mi na úvodní straně nenabízí zapamatování hesla – raději než trvalé přihlášení, bych si heslo nechal vyplňovat právě jím.

Jinak ale fakt dobrá práce. Hrozně moc mi do teď chyběla manipulace s pohledy. Super, díky!

Vojta

• Jakub Vrána
    Jakub Vrána
    2011-01-28

1. Adminer prostě poslouchá pokyny uživatele. Mě zase nevyhovuje chování phpMyAdminu - když už zadávám SQL dotaz, tak chci často vypsat celý výsledek, i kdyby měl 100 nebo třeba 1000 řádek (a dopředu nevím kolik), v phpMyAdminu to znamená práci navíc.

2. Tento odkaz je k dispozici od verze 3.1.0.

3. Na takový dotaz obvykle potřebuji víc místa, někdy se můžou hodit i další volby dostupné pouze v SQL příkazu. Navíc by uživatele mohlo lákat použít možnosti dostupné pouze pro jednoduchý výpis. Refresh se v Admineru dá na rozdíl od phpMyAdminu vyvolat pomocí tlačítka v prohlížeči…

4. Nevím, jak Safari vyplňuje hesla, ale Adminer mu v tom nijak nebrání (na políčkách není žádný autocomplete ani nic podobného). Ostatní prohlížeče hesla normálně vyplňují.

• 1. Minimálně mi tam chybí možnost výsledek řadit kliknutím na hlavičku sloupce. To jestli ten SQL dotaz chci automaticky omezovat by bylo aspoň fajn mít možnost vybrat.

2. Mám 3.1.0. Pokud spustím SQL dotaz, tak to tlačítko tam není. Je až úplně na konci výpisu spolu s "991 rows (0.008 s) Edit, EXPLAIN"

3. Určitě by byla fajn nějaká možnost rychlejší reeditace, aniž by člověk musel reloadovat.

• Jakub Vrána
    Jakub Vrána
    2011-01-30

1. Sestavování dotazu na základě klikání provádí běžný výpis tabulky. SQL příkaz slouží pro jeho ruční zapsání, tahle funkčnost mi tam tedy nepasuje.

2. Sám píšeš, že odkaz tam je. Jde jen o to, že je až pod výpisem.

• 1. Určitě by to bylo příjemné, phpmyadmin tohle umí. Stejně tak jsem zjistil, že nelze pak některé z výsledků označit a vymazat.
    2. Pokud mi vypíše 991 řádků, tak musím proskrolovat až dolů, abych dotaz mohl změnit. Přijde mi, že když to normální výpis "EDIT" nad výpisem má, tak by ho mohl mít i SQL dotaz, aby to bylo jednotné.

Nechci se tady hádat o tom, co je, nebo není dobré, chtěl jsem jenom dát podněty ke zlepšení.