podpora funkce Encrypt

2010-03-13
2013-06-06
  • Ahoj Jakube!
    V první řadě Ti moc děkuju za Adminer, je to velice šikovný pomocník. Mám dvě otázky.
    1) dá se nějak nastavit aby výchozí stav při přihlašování byl server localhost?
    2) mohla by se přidat funkce encrypt při přidávání záznamů do tabulky? Je tam jenom md5, sha1 a password. Vim ze je to funkce docela zastarala a neznam priliz mnoho vyuziti, ale docela mi to tedko chybi, protoze pouzivam Adminer pro spravu databáze s virtuálními uživateli pro poštovní server.
    Předem moc díky za odpověď.
    S pozdravem Dragonn

• Jakub Vrána
    Jakub Vrána
    2010-03-14

1. localhost je výchozí - použije se, když neuvedeš nic. Jinak se dá název serveru předat také v parametru ?server=, to si můžeš uložit třeba do bookmarků.

2. Funkci encrypt jsem přidal do SVN.

• Dragonn
    Dragonn
    2010-03-15

Diky moc :-)
    Koukal jsem, ze pribyla i funkce concat a jeji smysl mi trochu unika. Pokud ja vim, tak slouzi ke spojovani retezcu, ale to mi v tomhle pripade nedava moc smysl…jedine kdybys chtěl vložit něco složitějšího, ale v tom případě bych asi zase radši sáhnul přímo po sql dotazu…

• Jakub Vrána
    Jakub Vrána
    2010-03-16

Funkce CONCAT je k dispozici už dávno. Hodí se hlavně u hromadných operací, kde je potřeba u všech záznamů něco přidat (třeba tečku na konec věty).