#135 Stránka "ALTER TABLE" - přidání tlačítka TRUNCATE

3.2.2
closed-wont-fix
Jakub Vrána
Common (150)
5
2011-04-01
2011-04-01
Anonymous
No

Dobrý den, bylo by prosím možné přidat na stránku "ALTER TABLE" vedle tlačítka pro DROP také tlačítko pro TRUNCATE dané tabulky?

Discussion

 • Jakub Vrána
  Jakub Vrána
  2011-04-01

  • status: open --> closed-wont-fix
   
 • Jakub Vrána
  Jakub Vrána
  2011-04-01

  Funkce je k dispozici pod seznamem tabulek v přehledu databáze. Její umístění k ALTER TABLE mi nedává smysl, protože nemění strukturu tabulky, ale pracuje s daty.

   
 • Marvin
  Marvin
  2011-04-02

  Ano, tomu rozumím, nicméně právě ta nutnost vrátit se zpět do přehledu všech tabulek, tam následně zvolit tu správnou, pak sjet úplně dolu a až tam zvolit truncate mi přijde zbytečně komplikovaná a při velkém počtu tabulek náchylná k omylu.
  Myslím si, že pokud by tato možnost byla dostupná i někde na úrovni právě editované tabulky, bylo by to mnohem více uživatelsky přívětivé - podobně jako je to s funkcí DROP, která je také dostupná pod přehledem tabulek a přes to je dostupná i na úrovni tabulky.
  Netrvám nutně na umístění v sekci "alter table", pokud je to vhodnější, navrhuji například umístění v "Select data" v sekci "Edit" vedle "Delete".
  Konečné rozhodnutí je samozřejmě na Vás, ale věřím že to ještě jednou důkladně promyslíte před úplným zavrhnutím. Děkuji

   
 • Jakub Vrána
  Jakub Vrána
  2011-04-04

  Ono původně Delete bez filtru u výpisu dat fungovalo jako Truncate. Ale protože to potřebuje extra práva, tak jsem to zrušil. Další tlačítko by bylo matoucí.