Idea - Adempiere meeting for Bulgarians

2007-11-23
2013-03-07
1 2 > >> (Page 1 of 2)
  • Peter Bonev
    Peter Bonev
    2007-11-23

Здравейте,

По време на разговор с Трифон се роди идеята за среща на всички, които работят по внедряване на решението в България.
    Мислим, че с общи усилия и стратегия ще бъде по-лесно на всички които искат да внедрят системата. Има доста неща които би трябвало да се направят.
    Например необходима е обща българска терминология за всички процеси и документи в системата, добре е с общи усилилия и инвестиции да създадем “Ръководство за потребителя”.
    И разбира се не на последно място - стратегия за защита на труда и инвестициите в проекта на всички нас.
    Като начало е добре да разберем колко хора се занимават с това, за да намерим подходящо място и време за среща, така че пишете в този форум.

Поздрави
    Петър Бонев

• Ivan Popov
      Ivan Popov
      2007-11-23

Здравей, Петър Бонев,

Ние сме трима души и се захванахме с оценка на ADempiere преди няколко месца. В момента подготвяме имплементация за местно производствено предприятие.
      Докато разучавахме как да се преведе приложението и ние стигнахме до извода, че за да е възможно най-адекватно в родната обстановка, трябва да говори на езика на родните ни бизнес и законодателство. Не трябва да подценяваме и момента, че поради големия обем на задачата и ако сме притиснати от времето, повечето от нас, може би се задоволяват с това да преведат само частите видими за крайния потребител, а админстративните си ги оставяме на английски, просто защото не ни пречи. Това все пак, ни оставя далеч от така необходимия езиков пакет.

При превода, това което също трява винаги да се отчита и поддържа, са версиите на приложението. А щом имаме езиков пакет вече спокойно можем да помислим и за Потрбителското ръководство.

Лично моето мнение е, че всяка една такава голяма, активна и променяща се ситема трябва винаги да върви с три ръководства - за Разработчика, за Внедрителя и за Потребителя. Появяването на тези ръководства е необходимо в реда на изброяването им по очевидни причини. Това за Разарботчика, може да се наложи само да го преведем, след като завърши инициативата на Mario Calderon. Второто е свързано с превода и систематизирането на многобройните ръководства ваче налични във wiki-то. За третото наистина ще е необходимо да се консултираме по между си, за да се получи нещо подходящо за българския потребител.

Ние ще участваме.

С най-добри пожелания,
      Иван Попов

• Georgi Angelov
      Georgi Angelov
      2007-12-07

Здравейте колеги,

Казвам се Георги, занимавам се от известно време с Adempiere.
      Хареса ми идеята да направим такава среща. Говорих с Трифон, той спомена, че има идея в Пловдив да се видим.
      За тази година удобните ми дни са 14-ти или 17-ти дек.

Поздрави.
      Георги.

• Здрасти, Георги,

>Говорих с Трифон, той спомена, че има идея в Пловдив да се видим.

Само да уточня, че не зная къде ще е най-удобно да се видим. Трябва да се разберем по този въпрос.

До сега БГ групата е:

Трифон Трифонов... - София
        Георги Ангелов.... - София
        Петър Бонев....... - София
        Иван Попов........ - Пловдив

Това което искам да попитам е дали колегите на Иван и на Георги ще присъстват защото това ще промени разпределението.

До сега 14 или 17 Дек. е предложението.
        Очаквам други предложения или подкрепа за някое от текущите.

Поздрави,
        Трифон

• Georgi Angelov
          Georgi Angelov
          2007-12-07

Аз предложих тези дати от гледна точка на евентуално пътуване до Пловдив.  Т.е. аз на 15,16-ти мисля да бъда в Ст. Загора и ми е удобно да го комбинирам. Ако се съберем някъде в София, датите могат да са други. Като място аз визирам някоя кръчма, но сигурно около празниците са трудни с резервациите. Иначе имам 2-ма колеги които същи искат да дойдат, но и при тях въпроса е свързан с място и дата.

Към момента списъка се оформя като:

Трифон Трифонов... - София
          Георги Ангелов.... - София
          Петър Бонев....... - София
          Иван Попов........ - Пловдив
          Златан Цончев - София
          Станислав Николов - София

• Ivan Popov
          Ivan Popov
          2007-12-07

Здравейте, колеги!

Първо искам да се извиня за закъснението. Денят беше доста динамичен.

Виждам, че мнозинството от нас са от София и е логично да направим първото си събиране там. Ако то се състои в делничен ден от пловдивската група ще можем да присъстваме аз и Тодор Лулов. Ако събитието е през уикенда, ще може да се присъедини и Костадин Митев. Иначе като цяло относно датата нямаме претенции (само за себе си мога да кажа, че на 22-ри не съм свободен). Да кажем, че 17-ти звучи отлично.

Друго което трябва да отбележа е, че дори да се реши събирането да е в Пловдив, няма да е проблем да уредим място за срещата и всички ще сте добре дошли.

Поздрави,
          Иван

• Колеги,

какво ще кажете за 15 или 16?
            Това са следващата Събота или Неделя.

Поздрави,
            Трифон

• Georgi Angelov
      Georgi Angelov
      2007-12-08

За 15-ти или 16-ти аз няма да се включа.
      Георги.

• >За 15-ти или 16-ти аз няма да се включа.

Може би по-удобно ще е след нов година?

Поздрави,
        Трифон

• Ivan Popov
      Ivan Popov
      2007-12-10

Наистина, може би най-добре ще е някъде след средата на Януари. Но остава и въпроса дали да е в делничен ден или в Сб/Нд?

Поздрави,
      Иван

• Peter Bonev
      Peter Bonev
      2008-01-11

Здравейте и Честита Нова 2008 Година!
      Желая на всички Здраве. Любов, късмет и много успехи.

Наистина дните преди Коледа и около празниците не бяха подходящо време, но беше добре да обявим идеята достатъчно рано.
      Сега можем отново да помислим по въпроса за дата и място. Ако желаещите сме 6-8 на брой можем да го направим в нашият офис - имаме малка зала за срещи (с TV/дисплей за презентации ако е необходимо) и тнт. мисля че става. Добре е обаче да бъде в Събота или Неделя, защото през другото време има доста работа с клиенти и не е достатъчно спокойно.
      За датата - може би към края на месеца или началото на другия? - Трифон в момента е затрупан някъде от снега  и трябва първо да го извадят ;)

Надявам се, че ще успем да се организираме.

Поздрави
      Петър Бонев

• Здравей, Петър,

аз също бих желал да се присъединя към пожеланията и да пожелая всичко най-добро на приятелите на Adempiere през 2008 година и успех на Българската Adempiere общност.

Отново съм в София, след 2 седмици почивка.

Поздрави,
        Трифон

• Ivan Popov
      Ivan Popov
      2008-01-14

Здравейте!

Поздрави и от нас за всички и дано да Ви е много успашна новата 2008-ма!

Съгласни сме с предложението и дори предлагаме направо да уточним датата 26.01 или 02.02 (падат се Съботи и двете - мислим, че Съботата е по-удачен вариант). Казано в духа на общността на ADempiere +3 [vote] от нас за една от тези две дати за първата среща на Българската част от общността ;)

Поздрави,
      Иван Попов

• Здравейте,

аз харесвам 26.01.2008.

Поздрави,
        Трифон

• Peter Bonev
      Peter Bonev
      2008-01-15

Да 26.01.2008 е ОК
      Поздрави
      Петър Бонев

• Peter Bonev
      Peter Bonev
      2008-01-16

Здравейте,

искам да уточня, че поканата да направим срещата на 26.01.2007 в нашият офис е валидна.
      Има място за 6-8 човека. Ако всички са съгласни с тази дата, остава да уточним времето на срещата. Мисля, че хората които ще трябва да пътуват, трябва да преценят и изберат удобно за тях време. Останалите мисля, че можем да се съобразим.
      Адресът е ул. Ал. Жендов No. 1 ap. 24, София. (Близо до хотел Плиска на "Цариградско шосе")
      Очаквам предложения за време на срещата, коментари и др.

Поздрави
      Петър Бонев

• Ivan Popov
      Ivan Popov
      2008-01-17

Здравейте, колеги

Ние 3-мата можем на 26.01 да пристигнем в София, до около 10 ч., така че един начален час на срещата около 11 ч. е постижим.
      Разбира се отворени сме и за други предложения.

Поздрави,
      Иван, Тодор и Костадин

• Georgi Angelov
      Georgi Angelov
      2008-01-17

Здравейте колеги,

Честита нова година и от мен! Нека донесе много късмет на всички ни!

За мен 26-ти е ок. Има малка вероятност да отпадна в последния момент, но ще боря да не се случи :-)

Поздрави
      Георги

• Здравейте Колеги и за Много Години здраве, късмет и много печеливши проекти. Споделям напълно идеята за среща на общността и съм ЗА датата 26-ти Януари, за мен часовете след 11 ч. в събота са ОК. До скоро......

Станислав Николов (от екипа на Георги Ангелов и Златан Цончев)

• Привет и от мен!
      Надявам се, съвместната ни дейност да даде позитивен резултат с конкретни измерения!
      За 26-ти съм ОК. Благодарим на Peter Bonev за предложението и поканата!

Поздрави на всички

Златан Цончев (от екипа на Георги Ангелов и Станислав Николов)

• Peter Bonev
      Peter Bonev
      2008-01-21

Здравейте всички,

Остава да фиксираме времето на срещата. До тук става ясно че трябва да е след 11 часа. За мен е удобно през целият ден и очаквам предложения.
      Мисля си дали е добре да я направим в ранният следобед - около 13 часа?
      Поздрави
      Петър Бонев

• Ivan Popov
      Ivan Popov
      2008-01-22

Здравейте,

Първоначално и ние се чудихме дали да не предложим за 13 часа, но после се оказа, че ни е най-удобно за 11. Така че ще сме благодарни, ако срещата е от по-ранния час. Надяваме се, че няма да е п-роеблм за никой и че ще се съберем всички "замесени" ;)

Поздрави,
      Иван, Тодор и Костадин

• привет,

за мене 11:00 е добър час.

Трифон

• Georgi Angelov
          Georgi Angelov
          2008-01-22

11ч е ОК
          Георги

• Здравейте,
      аз съм ОК за 11ч на 26.01.2008.